Maska z dobrym filtrem

zwalczajsmog | Maski antysmogowe
2 Mar 2019

Dobra jakościowo maska antysmogowa posiada specjalny filtr antysmogowy, który skutecznie zabezpiecza nas przed wdychaniem zanieczyszczeń z powietrza. Zwykle ten dobry jakościowo filtr

antysmogowy do maski jest dużo droższy niż filtr o przeciętnym działaniu. Warto brać to pod uwagę podczas zakupu maski z filtrem. Najczęściej polecane (jako te najlepiej działające) są filtry węglowe (zobacz dostępne modele).

Co wyróżnia dobrą jakościowo maskę antysmogową?

Tak naprawdę stosunkowo łatwo jest rozpoznać dobrą jakościowo maskę antysmogową wśród wielu modeli, o niepewnym działaniu oczyszczającym. Po pierwsze solidnie wykonana, a co za tym idzie też skuteczna w działaniu maska antysmogowa, powinna zawierać specjalny zawór (zazwyczaj jest to dość charakterystyczne kółeczko na środku maski antysmogowej). Zawór ten odprowadza wilgoć i parę wodną, która powstaje podczas oddychania, a także odpowiada za usztywnienie nosa, przez co też maska bardzo dobrze przylegała do twarzy. Idealne dopasowanie do twarzy powoduje, że powietrze jest dokładnie filtrowane, a więc mamy pewność, że oddychamy jego czystą wersją. Ponadto, dobra jakościowa maska zazwyczaj posiada unikalny numer, który świadczy o spełnianiu norm, potwierdzających jej właściwości oczyszczające.